WYKŁADOWCY KRAJOWI

 
  Edyta Adamczyk-Kutera
Absolwentka Wydziału Stomatologicznego AM w Łodzi. Ukończyła z wyróżnieniem PSME PTL. Jest kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych Akademia Medycyny Estetycznej i Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
   
  Marcin Ambroziak
Dr n. med., dermatolog. Wieloletni pracownik Kliniki Dermatologicznej AM w Warszawie. Członek SLDE i PTD (w 2002 r. nagrodzony za wkład w działalność towarzystwa). Jeden z założycieli Międzynarodowego Centrum Medycyny Anti-Aging, którego celem jest kształcenie oraz certyfikowanie lekarzy w tej dziedzinie. Z powodzeniem współprowadzi z żoną Joanną od 2000 r. Klinikę Ambroziak w Warszawie, od 2016 r. Szpital Ambroziak w Piasecznie, a od 2018 r. Klinikę Dermatologiczną, kształcącą studentów Wydziału Lekarskiego Uczelni Łazarskiego. Jest autorem wielu publikacji, głównie z zakresu terapii dermatologicznej. Bierze udział w licznych badaniach klinicznych nad farmakologią leków stosowanych w dermatologii. Międzynarodowy trener w dziedzinie stosowania preparatów kwasu hialuronowego.
   
  Marcin Banasik
Mgr inż. budownictwa i architektury. Doświadczony manager związany z budownictwem i architekturą od ponad 16 lat. Ukończył studia z tytułem magistra inżyniera na Politechnice Śląskiej. W latach 2006–2007 studiował na kierunku Buidling Technology and Construction Management na Vitus Bering University Collage w Horsens (Dania). Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach inżyniera budowy, architekta, project managera czy dyrektora zarządzającego w firmach, m.in. w Energomontażu Południe, Mott MacDonald, Meredith & Polak, Forbis Group. Od 3 lat jest wiceprezesem firmy Primater, wykorzystując zdobyte umiejętności operacyjne, nadzorcze, zarządcze i strategiczne. Specjalizuje się, m.in. w generalnym wykonawstwie placówek medycznych, odpowiadając za wsparcie lekarzy, inwestorów w spełnianiu marzeń o własnej klinice oraz w doradztwie na każdym etapie procesu: od lokalizacji obiektu, przez projekt, kwestie techniczne, optymalizację procesów po wszelkie prace instalacyjne i budowlane.
   
  Karina Barszczewska
Dr n. med., absolwentka I Wydziału Lekarskiego UMP. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na WUM. W 2020 r. uzyskała tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii, a w 2022 r. doktorat na UM w Lublinie za rozprawę Ekspresja kinazy Aurora A i Aurora B w raku jajnika, a także w tkankach jajnika i jajowodu u pacjentek z mutacją BRCA1. Do szczególnych jej zainteresowań należą zabiegi nieinwazyjne i inwazyjne z zakresu ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Zdobyła liczne certyfikaty z zakresu ginekologii, ultrasonografii, medycyny estetycznej i ginekologii estetycznej. Jest aktywnym członkiem polskich i zagranicznych towarzystw naukowych. Nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach naukowych oraz szkoleniach. Prowadzi szkolenia z zakresu ginekologii estetycznej. Jest organizatorką interdyscyplinarnej konferencji Kobiety dla Kobiet, na której specjalistki z różnych dziedzin dzielą się wiedzą z kobietami. Napisała e-book Infekcje intymne – co z natury warto o nich wiedzieć.
   
  Olga Bobowska-Guglas
Lekarz specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii, absolwentka UMP. Od 2013 r. prowadzi praktykę w zakresie medycyny estetycznej, która stała się jej pasją. W codziennej pracy łączy wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, aby skutecznie i bezpiecznie przeciwdziałać procesom starzenia i zaoferować pacjentom zindywidualizowane terapie. Stale poszerza wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w wielu prestiżowych kongresach i szkoleniach w Polsce i zagranicą. Znaczną część swojej pracy poświęca na działalność edukacyjną, a wieloletnie doświadczenie szkoleniowe jako trener z zakresu technik modelowania twarzy kwasem hialuronowym, biostymulacji skóry i leczenia toksyną botulinową. Pod jej okiem na kursach medycyny estetycznej wyszkoliło się ponad 400 lekarzy. Obecnie jest trenerem firmy IBSA Derma. Prowadzi również zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie przy SLDE. Prelegent i wykładowca na czołowych polskich kongresach medycyny estetycznej i dermatologii takich jak: SLDE, PTMEiAA, IADE oraz zagranicznych (Agora w Mediolanie). Autorka publikacji w czasopismach medycznych, laureatka plebiscytu „Hipokrates 2022” w kategorii Dermatolog Roku oraz Ibsa Valuance Icons w kategorii Jakość.
   
  Halina Car
Prof. dr hab. n. med. ze specjalizacjami: choroby wewnętrzne i farmakologia kliniczna. Kierownik Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Zakładu Farmakologii Klinicznej UMB. Profesor na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Konsultant wojewódzki w dziedzinie farmakologii klinicznej w województwie podlaskim. Członkini: PTL , Komitetu Nauk Fizjologicznych i Farmakologicznych PAN, Zespołu ds. oceny naukowych stypendiów studenckich przy Ministrze Zdrowia i zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego. Autorka ponad 300 publikacji oraz 6 patentów, w tym 1 europejskiego. Jako lekarz promuje kompleksowe terapie chorób oraz prewencję medyczną szczególnie ukierunkowaną na redukcję ryzyka zachorowań oraz spowolnienie starzenia.
   
  Michał Chalcarz
Dr n. med., absolwent Wydziału Lekarskiego UMP (specjalizacja z chirurgii ogólnej). Zajmuje się zagadnieniami związanymi z chirurgią plastyczną, medycyną estetyczną i regeneracyjną. Uczestniczy w krajowych i międzynarodowych kursach, konferencjach naukowych i kongresach z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Współautor prac naukowych publikowanych w czasopismach zagranicznych.
   
  Robert Chmielewski
Chirurg, specjalista medycyny estetycznej. Założyciel Prime Clinic i Beauty AntiAging Academy w Warszawie. Członek PTMEiAA od 2002 r. Autor innowacyjnych metod terapeutycznych i technik liftingu dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta, takich jak Smart Network, smARTlift, Supporting Volumetry, ARTLift Antigravity Concept, niechirurgiczne mikrokaniule Facelifting. Specjalista liposukcji WAL, lipotransferu połączonego z implementacją komórek macierzystych. Stosuje leczenie regeneracyjne, m.in. osocze bogatopłytkowe, Microfat, Stromal Vascular Fraction. Opracował wszechstronną, wielopoziomową technikę korekcji tkanek twarzy dającą naturalne rezultaty. Współautor nowoczesnych protokołów medycznych niechirurgicznego modelowania twarzy. Krajowy konsultant medyczny Fillmed Poland, URGO Aesthetic. Prelegent na światowych kongresach medycyny estetycznej i anti-aging. Wykładowca Europejskiego Centrum Szkoleń Anti-Aging. Autor wielu publikacji specjalistycznych.
   
  Beata Cybulska
Dermatolog i lekarz medycyny estetycznej praktykujący w Polsce (Dermamed – Wrocław, AllMed – Nowa Sól) i w Wielkiej Brytanii w założonej przez siebie wielokrotnie nagradzanej Eternal Clinic. Jej specjalność to: dermatologia laserowa, niechirurgiczny lifting twarzy oraz zabiegi regeneracyjne z użyciem osocza i fibryny bogatopłytkowej. Przez wiele lat pracowała w londyńskich szpitalach klinicznych, gdzie zdobyła ogromne doświadczenie w dziedzinie zdrowia seksualnego pozwalające jej lepiej zrozumieć pacjentów z zaburzeniami intymnymi. Od 10 lat zajmuje się medycyną estetyczną. Szkoliła się na prestiżowym kursie szkoleniowym z zakresu medycyny estetycznej i anti-aging prowadzonym przez Polskie Towarzystwo Dermatologii Estetycznej oraz w Queen Mary’s Medical School na Uniwersytecie Londyńskim, gdzie uzyskała tytuł Master of Science w zakresie medycyny estetycznej. Członkini Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii. Regularnie występuje na międzynarodowych kongresach w Polsce i za granicą.
   
  Bożena Czekańska-Smykalla
Chirurg dziecięcy, specjalista chorób dzieci. Od 2004 r. prowadzi gabinet medycyny estetycznej w Głogowie. Ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej PTL. Od lat bierze udział w wielu szkoleniach zarówno w kraju jak i zagranicą. Międzynarodowy key opinion leader marki Merz i wykładowca w Urgo Aesthetic Academy.
   
  Arleta Drozd
Dr inż., specjalista ds. żywienia człowieka, biotechnolog. Od 2010 r. pracuje w Zakładzie Żywienia Człowieka i Metabolomiki PUM. Jej zainteresowania naukowe obejmują analizę jakości żywności, znakowanie produktów spożywczych oraz wpływ wybranych składników diety na zdrowie. Współautorka publikacji naukowych z zakresu lipodometabolomiki. Autorka rozdziału dotyczącego wpływu dodatków do żywności na mikrobiom w monografii Żywienie w zaburzeniach mikrobioty jelitowej.
   
  Piotr Drozdowski
Dr n. med., specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Główne zainteresowania: mikrochirurgia rekonstrukcyjna i chirurgia estetyczna. Członek European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (EBOPRAS), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, zespołu mikrochirurgicznego w Narodowym Badawczym Instytucie Onkologicznym im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach. Autor i współautor ponad 90 artykułów, rozdziałów w publikacjach naukowych i prezentacji klinicznych.
   
  Ewa Dybiec
Dr n. med. (od 1996). Absolwentka AM w Lublinie (1984) i PSME PTL (z wyróżnieniem). Do 2015 r. pracowała jako adiunkt w Zakładzie Radiologii Dziecięcej rodzimej alma mater. Posiada I i II stopień specjalizacji z radiodiagnostyki. Współautorka 186 opublikowanych prac i doniesień zjazdowych. Od 2008 r. prowadzi prywatną praktykę lekarską, wykonując badania ultrasonograficzne zmian skórnych. Pracuje również w Centrum Medycyny Estetycznej, Kosmetyki i Laseroterapii Medest w Lublinie, gdzie wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach, kursach oraz konferencjach, uzyskując liczne dyplomy i certyfikaty.
   
  Katarzyna Gieracz-Majchrowska
Absolwentka Collegium Medicum UJ (1999). Specjalizację z zakresu medycyny rodzinnej uzyskała w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej SUM (2006). Absolwentka PSME PTL (2009). Absolwentka studiów podyplomowych w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach – kierunek: holistyczne zarządzanie zdrowiem oraz w Collegium Humanum w Warszawie (MBA) – kierunek: zarządzanie w ochronie zdrowia (2021). Ukończyła kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha yoga w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej AWF w Katowicach (2019). Od 2006 r. pracuje w przychodni lekarskiej Księżycowa na stanowisku starszy asystent oraz kierownik specjalizacji dla rezydentów medycyny rodzinnej, a od 2010 r. prowadzi własny gabinet medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, wykonując zabiegi z użyciem wypełniaczy, mezoterapii, peelingów, laseroterapii, toksyny botulinowej, radiofrekwencji, karboksyterapii, osocza bogatopłytkowego i nici. Od 2019 r. jest zastępcą dyrektora ds. medycznych ZOZ w Kłobucku.
   
  Monika Goroszewska
Lekarz dentysta, specjalistka medycyny estetycznej. Absolwentka AM w Białymstoku, członkini wielu towarzystw i organizacji lekarskich, m.in. PTMEiAA i Światowego Towarzystwa Interdyscyplinarnej Medycyny Anti-Aging. Ekspert i trener z zakresu stosowania preparatów kwasu hialuronowego. Z uwagi na wykonywane jako lekarz dentysta zabiegi wokół ust jej pasją stała się czerwień wargowa i jej okolica. Znana jest również z niekonwencjonalnych, pionierskich technik korekty tej okolicy.
   
  Waldemar Jankowiak
Lekarz medycyny estetycznej UIME, specjalista chirurg. Prezes PTMEiAA. Od 2000 r. prowadzi NZOZ Klinika Estetyki Ciała w Poznaniu. Absolwent i były wykładowca PSME PTL. Szkoleniowiec w zakresie stosowania wypełniaczy, toksyny botulinowej oraz peelingów chemicznych w medycynie estetycznej. Opracował metodę korekcji ust Slim-Fan. Autor publikacji naukowych i prasowych, propagator współpracy lekarzy medycyny estetycznej z fizjoterapeutami, masażystami i środowiskiem kosmetycznym.
   
  Anna Jędrowiak
Specjalista dermatologii i ekspert Laser and Health Academy. Założycielka Holiskin – nowoczesnego ośrodka dermatologii estetycznej, laseroterapii i kosmetologii, mieszczącego się w centrum Gdańska. Specjalizuje się w zabiegach medycyny estetycznej, leczeniu trądziku i innych chorób skóry, a także w wykonywaniu zabiegów laserowych (zmiany naczyniowe, blizny, odmładzanie, przebarwienia). Uczestniczka prestiżowego stypendium Euroderm Excellence w Nicei oraz staży zagranicznych (Barcelona, Nowy Jork) w wiodących ośrodkach dermatoonkologicznych zajmujących się nowoczesną diagnostyką i leczeniem nowotworów skóry. Laureatka konkursów dermatoskopowych.
   
  Krzysztof Jacek Kaczyński
Absolwent Wydziału Lekarskiego AM w Gdańsku (1994) i PSME (2016), lekarz medycyny estetycznej. Członek PTMEiAA od 2014 r., od 2022 r. członek zarządu Towarzystwa i przewodniczący Komisji Rewizyjnej, a następnie zastępca skarbnika. Założyciel i właściciel Kaczyńscy Clinic.
   
  Izabela Kobylińska
Specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z ponad 20-letnim doświadczeniem, trener w zakresie mezoterapii, biostymulatorów, wypełniaczy oraz toksyny botulinowej. Członkini Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Medycyny Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Dermatologów Estetycznych oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Doświadczenie zdobywała zarówno w Polsce, jak i za granicą. Założycielka kliniki dermatologii i medycyny estetycznej MEDSPA by Dr Kobylińska.
   
  Adam Kossut
Absolwent WUM (2012). Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii (2020). Lekarz medycyny estetycznej. Współwłaściciel Kliniki dr Kossut. Wiedzę i doświadczenie w medycynie estetycznej zdobywał pod czujnym okiem mamy, dr Małgorzaty Kossut. Rozwijając swoje umiejętności, aktywnie uczestniczył w renomowanych kongresach, sympozjach i warsztatach w Polsce i za granicą. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz PTMEiAA.
   
  Barbara Kropiwnicka
Specjalista z pediatrii, medycyny rodzinnej i chorób zakaźnych. Studia medyczne ukończyła w 1989 r. w Białymstoku. Od 12 lat szkoli się oraz zajmuje medycyną estetyczną. Początkowo pracowała na Warmii i Mazurach, a od 4,5 roku w Warszawie, gdzie wraz córką tworzy Ageless Clinic by Lekarka w Wielkim Mieście. W 2016 r. została odznaczona tytułem „Lekarza o wielkim sercu”. Jest jedynym w Polsce trenerem techniki Full Face Botox. Jej wiedza i doświadczenie pozwoliły na opracowanie wraz z córką Anną Kropiwnicką unikalnej techniki modelowania ust Natural Effect Lips, która cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w czasie prowadzonych przez nią szkoleń, a jej autorskie metody postępowania znacznie poszerzają możliwości korygowania i odmładzania w medycynie estetycznej.
   
  Andrzej Kustra
Dr n. med. Od 2007 r. właściciel, szef i spiritus movens kliniki Re Vitae – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Plastyczna w Kielcach, która świadczy profesjonalne usługi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, flebologii, medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Lekarz z pasją, chirurg-flebolog, lekarz medycyny estetycznej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w służbie zdrowia w Wyższej Szkole Handlowej. Jest absolwentem PSME. Ukończył kursy specjalistyczne w kraju i za granicą z zakresu technik medycyny estetycznej i flebologii. Ma wieloletnią praktykę na oddziale chirurgii ogólnej. Prowadzi szkolenia z zakresu wewnątrznaczyniowych metod leczenia żylaków oraz medycyny estetycznej (Aqualyx, botoks, wypełniacze, plastyka powiek, lipotransfer).
   
  Agnieszka Ledniowska
Dr n. med., lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka SUM. Specjalistka położnictwa i ginekologii, terapeutka zaburzeń seksualnych. Szkoleniowiec lekarzy z medycyny estetycznej na studiach podyplowowych, promotor i recenzent prac licencjackich i magisterskich na różnych kierunkach. Adiunkt Katedry Anatomii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Opolskiego (2019–2020). Ukończone studia podyplomowe: seksuologia kliniczna (Uniwersytet SWPS Katowice), zarządzanie jednostkami służby zdrowia, kosmetologia dla lekarzy (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach), Członkini Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTG), PTMEiAA oraz Europejskiego Towarzystwa Kosmetologii i Medycyny Estetycznej (ESCAD). Laureatka licznych nagród (Orły Medycyny, Osobowość Roku, Pionier Innowacji). Autorka licznych publikacji.
   
  Agnieszka Lew-Mirska
Absolwentka AM we Wrocławiu. W trakcie studiów stypendystka programu Leonardo Da Vinci, dzięki któremu odbyła praktyki lekarskie w Silvestrini Hospital oraz Universita degli Studi di Perugia (Policlinico Monteluce) w Perugii. Absolwentka (z wyróżnieniem) PSME PTL (2014). Specjalista chorób wewnętrznych (2017). Absolwentka American Academy of Aesthetic Medicine (2021). CEO w Self Esteem Aesthetic Clinic od 2022 r. Wykłada i szkoli w PSME PTL (od 2022).
   
  Monika Łącka
Dr n. med., specjalista chorób wewnętrznych, lekarz i trener medycyny estetycznej i anti-aging, prezes Polskiego Towarzystwa Lekarzy Estetyki Twarzy, członek zarządu Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, absolwentka Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, absolwentka Studiów Podyplomowych Estetyki Twarzy (SPET) Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (wyróżniona praca podyplomowa), wykładowca w Pracowni Estetyki Twarzy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wykładowca na SPET, wykładowca medycyny estetycznej w Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu. Uczestnik licznych kursów w zakresie medycyny estetycznej w kraju i za granicą, konsultantka LEAP oraz Cambridge Diagnostics, od 2022 r. członkini zarządu PTMEiAA.
   
  Igor Łoniewski
Dr n. med., lekarz, pracownik naukowy PUM. Autor prac naukowych, podręczników, artykułów edukacyjnych i popularnonaukowych opisujących znaczenie mikroorganizmów w fizjologii i patologii.
   
  Lidia Majewska
Dr n. med. Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, ekspert estetyki twarzy. Ma wieloletnie doświadczenie w praktyce zabiegowej i tworzeniu kompleksowych terapii estetycznych. Ukończyła Collegium Medicum UJ, a także PSME PTL oraz studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Członkini PTMEiAA.
   
  Agnieszka Majka
Radca prawny z ponad 15-letnim doświadczeniem w doradztwie na rzecz firm z branży medycznej i ochrony zdrowia. Prowadzi obsługę prawną producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych, firm farmaceutycznych oraz podmiotów z branży usług medycznych i medycyny estetycznej. Specjalizuje się w compliance specyficznym dla branży medycznej, prawie reklamy wyrobów medycznych i leków oraz sporów z zakresu nieuczciwej konkurencji. Doradza i reprezentuje w sporach odszkodowawczych. Od kilku lat rekomendowana przez międzynarodowe rankingi prawnicze w obszarze Life Sciences & Health Care. Absolwentka prawa na UW i Uniwersytecie w Monachium. Arbiter w Sądzie Arbitrażowym przy KIG.
   
  Iwona Marycz-Langner
Dermatolog, Certyfikowany Międzynarodowy Trener Master Class w dziedzinie dermatologii estetycznej. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie technik modelowania twarzy kwasem hialuronowym, toksyną botulinową i chirurgicznymi nićmi liftingującymi. Specjalizuje się i ma bogate doświadczenie w zabiegach wielokierunkowego odmładzania i modelowania twarzy. Pasjonuje się laseroterapią, wykorzystaniem zabiegów wysokoenergetycznych w leczeniu i usuwaniu defektów estetycznych skóry, a także jej rewitalizacji i spowalnianiu procesu starzenia. Autorka artykułów publikowanych w prasie specjalistycznej i kobiecej przybliżających zagadnienia dermatologii estetycznej. Właścicielka kliniki dermatologii estetycznej DermClinic w Warszawie.
   
  Anna Miner-Kordasiewicz
Absolwentka UMW. Obecnie pracuje w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, ma też własny gabinet medycyny estetycznej w Oławie. W Centrum Szkoleniowym OLLIE prowadzi różnorodne kursy, m.in. „Zabiegi liftingujące – wolumetria i nici”, „Wolumetria i warsztaty – mix zabiegów” czy „Trudne przypadki i powikłania w medycynie estetycznej”. Jako wieloletni nauczyciel akademicki UMW potrafi przekazać nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia w sposób jasny, rzeczowy i klarowny. W codziennej praktyce wykonuje pełen zakres zabiegów medycyny estetycznej oraz chirurgii estetycznej twarzy. Do jej ulubionych procedur należą: modelowanie ust, wolumetria, zaawansowane zastosowania toksyny botulinowej, zabiegi z nićmi haczykowymi. W portfolio zabiegowym ma także szeroką gamę stymulatorów tkankowych, medycynę regeneracyjną i techniki łączone oraz zabiegi sprzętowe. Pasjonatka ludzkiej twarzy w aspekcie anatomicznym i estetycznym.
   
  Robert Krzysztof Mlosek
Dr hab. n. med., lekarz, specjalista medycyny nuklearnej i estetycznej, pracownik naukowy WUM. Autor kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach recenzowanych. Od ponad 20 lat prowadzi badania dotyczące możliwości zastosowania ultrasonografii w badaniach skóry oraz popularyzuje tę metodę. Jako jeden z pierwszych specjalistów w kraju i na świecie rozpoczął szkolenie lekarzy w zakresie ultrasonograficznych badań skóry. Pierwsze kursy szkoleniowe prowadził ponad 10 lat temu pod patronatem Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonograficznej, a obecnie w swojej własnej placówce szkoleniowej akademia-estetyki.pl.
   
  Jacek Michał Nowak
Dr n. med. i n. o zdr. W 2016 r. ukończył studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym WUM, uzyskując tytuł lekarza-dentysty. W latach 2017–2021 był asystentem i doktorantem w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej WUM. W 2020 r. obronił rozprawę doktorską Wykorzystanie preparatów krwiopochodnych w regeneracji tkanek w chirurgii stomatologicznej. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje: ukończył 2-letnie studia podyplomowe z medycyny estetycznej i anti-aging, roczne studia podyplomowe z prawa medycznego i bioetyki oraz roczne studia podyplomowe z zarządzania placówką medyczną. Autor i współautor kilkunastu artykułów w punktowanych czasopismach stomatologicznych, rozdziału książki dotyczącej SARS-Cov2. Uczestnik licznych kursów z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej.
   
  Monika Nunberg-Sawicka
Absolwentka Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie. Od 2001 r. pracuje w Gabinecie Dermatologii Leczniczej i Estetycznej, specjalizując się szczególnie w medycynie regeneracyjnej. W 2005 r. ukończyła PSME PTL. Współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Jedna z założycieli oraz współtwórczyni programu naukowego Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging SLDE. Certyfikowana wykładowczyni i szkoleniowiec w SLDE. Autorka wielu publikacji w czasopismach medycznych. Wykładowczyni na wielu kongresach krajowych i międzynarodowych.
   
  Romuald Olszański
Prof. dr n. med., absolwent WAM. Długoletni kierownik Zakładu Medycyny Morskiej i Tropikalnej WIM. Specjalista z medycyny morskiej i tropikalnej, dermatologii i alergologii. Problemami powikłań w medycynie estetycznej zajmuje się od ponad 20 lat. Członek zespołu PTMEiAA opracowującego rekomendacje dotyczące stosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy w medycynie estetycznej. Redaktor 11 podręczników oraz 88 rozdziałów w monografiach naukowych i podręcznikach. Za całokształt pracy medycznej otrzymał nagrodę „Złoty Otis 2019”.
   
  Agnieszka Owczarczyk-Saczonek
Dr hab. n. med., kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej UWM. Przewodnicząca Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTD, sekretarz Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego PTD oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Pracuje na Oddziale Dermatologii Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Wydział Lekarski AM w Lublinie ukończyła z wynikiem celującym (1994). W 2003 r. uzyskała tytuł specjalisty w zakresie dermatologii i wenerologii, a w 2012 r. tytuł dr. nauk medycznych na GUMed. W 2018 r. otrzymała tytuł dr hab. n. med., a w 2019 r. została profesorem UWM. Członkini SLDE oraz European Academy Dermatology and Venereology i European Society for Dermatological Research. Jej główne obszary zainteresowań naukowych to: patomechanizmy łuszczycy, badania nad cyklitolami i możliwością wykorzystania ich w leczeniu łuszczycy i innych zaburzeń metabolicznych, wykorzystanie komórek macierzystych w terapii chorób skóry oraz zastosowania dermatologii estetycznej w korekcji i leczeniu chorych dermatologicznych, a także analiza i leczenie efektów niepożądanych związanych z procedurami estetycznymi.
   
  Barbara Parda-Głomska
Założycielka kliniki Dr Parda oraz Beautydoc Academy, absolwentka PSME PTL, członkini PTME oraz międzynarodowej grupy ekspertów specjalizujących się w leczeniu powikłań CMAC. Wieloletni praktyk medycyny estetycznej, pionierka Facial Ultrasound w Polsce oraz organizatorka kursów z tego zakresu. Na co dzień współpracuje z Centrum Leczenia Powikłań po zabiegach medycyny estetycznej przy Uniwersytecie Medycznym w Sao Paulo.
   
  Edyta Pasternak-Bańka
Absolwentka kierunku Lekarsko-Dentystycznego na UMLub. Główny wykładowca Centrum Szkoleniowego OLLIE z zakresu biostymulatorów. Prowadzi także kursy: „Podstawy medycyny estetycznej” oraz „Modelowanie ust i toksyna botulinowa”. Stymulatory tkankowe doskonale wpisują się w jej filozofię zawodową i zajmują szczególne miejsce w praktyce lekarskiej, jako że sama określa się mianem „lekarza naturalnej medycyny estetycznej”. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie, które zdobyła w 4 warszawskich gabinetach medycyny estetycznej, wykonuje wszystkie zabiegi, jakie ma do zaoferowania współczesna medycyna estetyczna – począwszy od zabiegów regeneracyjnych, poprzez procedury iniekcyjne z użyciem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej, aż po zabiegi sprzętowe oraz implantację nici liftingujących. Znajomość najnowszych technik, najwyższy stopień zaawansowania i umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce sprawiają, że jej kursy są bardzo wysoko oceniane przez lekarzy. Dbając o własny rozwój zawodowy oraz jak najwyższy poziom wiedzy medycznej przekazywanej kursantom, nieustannie uczestniczy w zaawansowanych szkoleniach technik medycyny estetycznej, kongresach naukowych i seminariach branżowych – zarówno krajowych, jak i zagranicznych.
   
  Marek Pitucha
Absolwent Wydziału Lekarskiego UMLub. Swoją edukację poszerzył na studiach podyplomowych z medycyny estetycznej na WUM. Jest dyplomowanym trychologiem specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu chorób owłosionej skóry głowy. Jego profesjonalne doświadczenie obejmuje liczne konferencje i specjalistyczne kursy związane z zaawansowanymi zabiegami medycyny estetycznej. Prowadzi szkolenia z biostymulacji i technik łączonych. Jako szanowany wykładowca, przekazuje swoją wiedzę nie tylko na polskich, ale również na międzynarodowych konferencjach, takich jak SIME w Rzymie, a także jako wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego. Jako członek PTMEiAA oraz ekspert w stowarzyszeniu Off Label nieustannie poszukuje unikalnego modelu relacji lekarz-pacjent w dziedzinie medycyny estetycznej. W pracy przyświeca mu zasada less is more – zawsze stawia na naturalny efekt zabiegów. Stworzył koncept Natural Beauty Doctor, promując w swoim warszawskim gabinecie ideę naturalnej urody, której fundament stanowi autentyczność i harmonia estetyczna.
   
  Łukasz Preibisz
Pracował w wielu szpitalach i na różnych oddziałach: interna, rehabilitacja, chirurgia, diabetologia, dermatologia dzieci i dorosłych zarówno w Polsce, jak i w Anglii. Doskonały teoretyk i metodyk. Przez wiele lat prowadził zajęcia ze studentami z dermatologii na AM w Warszawie. Uwielbia medycynę. Ma niespożytą energię. W przeszłości studiował dodatkowo chemię, weterynarię, technologię żywienia oraz rehabilitację. Prywatnie jest osobą bardzo otwartą i życzliwą, uwielbia grać na wiolonczeli. Mając bogate doświadczenie, postanowił dzielić się swoją wiedzą na polu międzynarodowym. Od kilku lat prowadzi szkolenia dla lekarzy na całym świecie, tylko w ciągu ostatniego roku w Australii, Indonezji, Indiach, USA, Meksyku, Argentynie, Brazylii i w ponad 10 krajach europejskich. Jego dewiza w medycynie estetycznej brzmi: „Znaleźć najsłabsze miejsce w ciele człowieka, poprawić je najmniejszym kosztem i doprowadzić do największej satysfakcji pacjenta. Efekt ma być taki, jakby pacjent właśnie wrócił z super wakacji. Nic więcej”. Jak sam mówi: „Właśnie to jest najpiękniejsze w medycynie, że moje życie, jakby niechcący, przy codziennej pracy z ludźmi, wzbogaca się o nich. Jest więc złożone z wszystkich moich pacjentów z ich małymi i wielkimi problemami. To mi daje napęd na dzień następny”.
   
  Cezary Pszenny
Dr n. med., absolwent Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie (1995), specjalista chirurgii ogólnej (2003), lekarz medycyny estetycznej, od 2013 członek PTMEiAA, od 2019 do 2022 członek Komisji Rewizyjnej PTMEiAA. Od listopada 2022 wiceprezes PTMEiAA.
   
  Iwona Radziejewska-Choma
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej oraz anti-aging, flebolog z ponad 16-letnim doświadczeniem w zawodzie. Absolwentka PSME PTL i Master Course in Phlebology, zorganizowanego przez Baltic Society of Phlebology. Wykładowczyni i szkoleniowiec z zakresu technik podawania m.in. Radiesse, kwasu hialuronowego, nici liftingujących oraz lipolizy iniekcyjnej. Autorka artykułów naukowych w czasopismach branżowych, jak „Aesthetica” i „Dermatologia Estetyczna”. Stale doskonali swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz kongresach na całym świecie. Współpracowała z najbardziej prestiżowymi klinikami w Warszawie. Od 2014 r. prowadzi własną klinikę w Warszawie, która specjalizuje się w zabiegach regeneracyjnych, laserowych oraz anti-aging.
   
  Anna Rękas-Dudziak
Dr n. med., absolwentka Wydziału Lekarskiego AM w Lublinie. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Wykładowczyni akademicka oraz uczestniczka badań klinicznych. Doktorantka Zakładu Farmakologii Klinicznej AM w Lublinie. Autorka i współautorka prac naukowych. Od 2009 r. pogłębia wiedzę z zakresu medycyny estetycznej. W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem PSME PTL. Członkini Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
   
  Natalia Romanowska
Absolwentka Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Mińsku oraz AM w Białymstoku, specjalista medycyny rodzinnej, absolwentka PSME PTL, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, właścicielka specjalistycznego gabinetu medycyny estetycznej „Plastyka Twarzy”. Laureatka „Konkursu Mikrochirurgicznego” w Moskwie (2009). Nominowana do nagrody „Osobowość Roku” za wkład w życie lokalnej społeczności (2018). Zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu na najlepszy efekt korekcji ust „French Kiss by Stylage” (2019). Organizatorka „Metamorfoz Białystok” pod patronatem prezydenta miasta (2021). Wykładowczyni na licznych krajowych i zagranicznych kongresach medycyny estetycznej.
   
  Anna Ryczek
Lekarz specjalista z dziedziny dermatologii i wenerologii. Zajmuje się medycyną i dermatologią estetyczną oraz laseroterapią. Absolwentka Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i studiów podyplomowych z medycyny estetycznej. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie dermatologii i wenerologii odbywała w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz w Klinice Dermatologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Zdobyta wiedza dermatologiczna pozwala jej kwalifikować pacjentów z różnymi problemami skórnymi do zabiegów medycyny estetycznej i laseroterapii. Sporządzonymi protokołami i doświadczeniem cyklicznie dzieli się z innymi lekarzami, prowadząc szkolenia.
   
  Anna Skwarek
Dr. n. med., specjalista chirurgii ogólnej, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, wykładowca akademicki z zakresu medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Absolwentka AM w Łodzi. Doktoryzowała się na WUM. W trakcie wieloletniej kariery zawodowej pracowała jako specjalista w zakresie chirurgii ogólnej w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy oraz Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WUM. Dwukrotna laureatka nagrody Rektora WUM. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny medycyny, uczestniczka konferencji medycznych w kraju i za granicą. Od ponad dekady profesjonalnie zajmuje się medycyną estetyczną i przeciwstarzeniową. Specjalizuje się w wykorzystaniu nowoczesnych metod w nieoperacyjnym liftingu skóry. W codziennej pracy stosuje również preparaty autologiczne, szczególnie komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej, które wykorzystuje w zabiegach odmładzających i procedurach przeciwstarzeniowych. Wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami w połączeniu z szeroką wiedzą medyczną pozwoliły jej na opracowanie technik łączonych opartych na najnowocześniejszych preparatach i technologiach, implantach liftingujących oraz zabiegach mezoterapii mikroigłowej, igłowej, a także rewitalizacji, restrukturyzacji i biostymulacji skóry. Członkini PTMEiAA, Towarzystwa Chirurgów Polskich, International Hepato-Pancreato-Biliary Association oraz Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.
   
  Paula Sołtysiak
Strategy director w Kerris Group. Od ponad 10 lat zajmuje się̨ budowaniem strategii marek i komunikacji. Zdobywała doświadczenie w agencjach sieciowych (VMLY&R i JWT) oraz jako niezależna konsultantka strategiczna, wspierając start-upy i firmy technologiczne w zakresie marketingu B2B. W portfolio jej marek znajdują się m.in. IKEA, Żywiec, mBank, Douglas, Mercedes i Lidl. Wielokrotna laureatka nagród Effie, KTR i Innovation. Wykłada strategię marki na UWr. Autorka tekstów, prelekcji i szkoleń na temat budowania skutecznych działań marketingowych.
   
  Marzena Tajsner
Adwokat, doradca restrukturyzacyjny, właścicielka kancelarii Tajsner. Twoi Prawnicy, oraz salonu spa w Poznaniu. Swoją wiedzę i doświadczenie przekłada na wsparcie z zakresu prawa dla branży beauty. Zajmuje się także tematem nieuczciwej konkurencji. Doradza, jak prowadzić działalność, podpowiada, jak zabezpieczyć się przed potencjalnymi pułapkami.
   
  Karolina Winkel
Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego GUMed. W 2015 r. zaczęła swoją przygodę ze światem medycyny estetycznej. Od 2017r. jest trenerem lekarzy w zakresie zastosowania kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz nici PDO. Aktualnie z ramienia firmy Croma szkoli lekarzy z ReaLips – autorskiej techniki modelowania ust. Jest aktywną uczestniczką międzynarodowych szkoleń – 2 z nich odbyła u cenionych na świecie autorytetów: Julie Horn (modelowanie ust) w Szwajcarii oraz Boba Khany (workshop z anatomii) w Londynie. Ekspertka w kreowaniu subtelnych i naturalnych ust. Zdobywaną przez lata wiedzą chętnie dzieli się podczas szkoleń z lekarzami z całej Polski.
   
  Dorota Wydro
Dr n. ekon., specjalista patomorfolog, lekarz medycyny estetycznej, nauczyciel akademicki, szkoleniowiec, konsultant programu LEAP, dziennikarka, tłumaczka. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski AM w Lublinie, Technical Carrier Institute w Nowym Jorku, zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej w SGH oraz studia doktoranckie w dziedzinie nauk o zarządzaniu w Akademii Leona Koźmińskiego. Członkini zarządu, dyrektor organizacyjna PTMEiAA, koordynatorka Kongresu PTMEiAA. Redaktor naczelna i wydawca „Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine” – punktowanego, oficjalnego czasopisma PTMEiAA. Dziekan Wydziału Kosmetologii w Wyższej Szkole Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie (2012–2018). Członkini kolegium redakcyjnego „Aesthetic Medicine Journal” – oficjalnego czasopisma Union Internationale de Medicine Esthetique (UIME). Znalazła się w amerykańskim rejestrze „Who’s Who in Executives and Professionals” (edycja 2003–2004). Członkini honorowa Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Autorka kilkuset artykułów popularno-naukowych, prac poglądowych i naukowych z medycyny, książki Anti-aging na talerzu oraz licznych wystąpień na krajowych i zagranicznych kongresach medycznych.
   
  Marzena Wyganowska
Prof. dr hab., periodontolog z wieloletnim doświadczeniem. Obok periodontologii zajmuje się stomatologią zachowawczą, endodoncją, stomatologią dziecięcą i estetyczną. Kieruje Katedrą Chirurgii Stomatologicznej i Periodontologii UMP. Pełni funkcję prezes Oddziału Poznańskiego PTS. Absolwentka AM w Poznaniu, pracownik naukowy i doświadczony praktyk. Autorka kilkudziesięciu prac naukowych, szczególnie zainteresowana biologią fibroblastów i białek matrycy szkliwa. Członkini European Federation of Periodontology, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, International Team for Implantology. Absolwentka Podyplomowych Studiów Estetyki Twarzy UMP. Jej zainteresowania skupiają się na procesach biostymulacji i bioregeneracji tkanek. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów przywracających równowagę biologiczną skóry głowy, twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała. Autorka ponad 120 publikacji zmieszczonych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
   
  Barbara Zegarska
Prof. dr. hab. n. med., absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej. Uzyskała I i II stopień specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii oraz II stopień z zakresu alergologii. Prowadzi badania naukowe nad trądzikiem różowatym, pospolitym i trądzikiem osób dorosłych, atopowym zapaleniem i nowotworami skóry, neuropeptydami i wpływem czynników środowiska zewnętrznego, a zwłaszcza UV, na skórę oraz nad problemami suchej skóry i skóry wrażliwej. Kierując Katedrą Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej, interesuje się również dermatologią estetyczną oraz procesami starzenia się skóry. Jest autorką i współautorką 153 prac oraz 26 rozdziałów w monografiach. Organizuje konferencje naukowe, w tym Innowacyjną Akademię Dermatologii Estetycznej (IADE). Recenzuje prace w 6 czasopismach z listy Journal Citation Reports. Brała udział w międzynarodowych zespołach badawczych oraz odbyła staże zagraniczne. Jest przewodniczącą Sekcji Dermatologii Estetycznej oraz członkinią Sekcji Onkologicznej i Sekcji Alergologicznej PTD oraz SLDE, a od 2002 r. także Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii (EADV).
   
  Agnieszka Zwolińska
Dr n. med., specjalista chorób wewnętrznych, lekarz medycyny estetycznej. Specjalizuje się w wykorzystaniu metod medycyny estetycznej do poprawy funkcjonowania mięśni twarzy u osób z deficytami neurologicznymi po udarach, porażeniach nerwów twarzowych i w przebiegu innych chorób. Jest jednym z pionierów wykorzystania kwasu hialuronowego w zabiegach przywracających prawidłowe funkcjonowanie nerwów twarzy – tzw. miomodulacji. W rozwijaniu tego nowego obszaru integruje codzienną praktykę z obszaru medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem w pracy naukowej i klinicznej na WUM. Jest jednym z głównych instruktorów i wykładowców Allergan Medical Institute.