WYKŁADOWCY


- lista Wykładowców jest aktualizowana -

Dr Edyta Adamczyk-Kutera
w uzupełnieniu

Ludmiła Bezpałko
Chirurg plastyk, międzynarodowy trener i wykładowca Skin Tech Teoxane, trener APTOS, Gouri i Karisma w Ukrainie. Pracuje w Szpitalu Narodna Lecznica im. A.Szeptyckiego we Lwowie na oddziale chirurgicznym

Olga Bobowska-Guglas
Specjalista dermatolog, wenerolog. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prelegent i wykładowca na czołowych polskich kongresach medycyny estetycznej i dermatologii takich jak: PTMEiAA, SLDE, IADe oraz zagranicznych - Agora w Mediolanie. Autorka publikacji w czasopismach medycznych, laureatka plebiscytu Hipokrates 2022 i 2023 w kategorii Dermatolog Roku oraz Ibsa Valuance Icons w kategorii ‘Jakość’.

Dr Mariusz Borkowski
Dr Mariusz Borkowski prowadzi klinikę Medarte w Warszawie. Wykładowca na studiach MBA w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Autor podcastu „Medycznie Estetycznie”. Ekspert ds nowych technologii

Yuliya Borzykh
Specjalista dermatolog wenerolog. Jej zainteresowania zawodowe obejmują leczenie blizn przerostowych i keloidów, terapię łuszczycy i innych dermatoz. Zajmuje się również zarządzaniem wiekiem oraz połączeniem regeneracyjnych zabiegów DMK z innymi metodami. Profesor nadzwyczajny na Międzynarodowym Uniwersytecie Kijowskim.

Prof. Andrea Corbo
Specjalista dermatolog – wenerolog, CEO w MedicalSpa – ultispecjalistycznej klinice medycznej w Rzymie, dyrektor naukowy w IAF. Wykładowca z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej na licznych włoskich uniwersytetach.


Dr n. med. Krzysztof Cudzik
Absolwent kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista chorób wewnętrznych. Główny badacz i współbadacz w wielu międzynarodowych randomizowanych badaniach klinicznych w dziedzinach internistycznych i medycyny estetycznej. Ukończył prestiżowe dwuletnie podyplomowe studia z zakresu medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej w Międzynarodowym Centrum Medycyny Estetycznej w Warszawie pod patronatem ogólnopolskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów i Medycyny Estetycznej. Wykwalifikowany specjalista w zakresie implantacji nici Aptos na poziomie master, ekspert laseroterapii. Ukończył bardzo liczne szkolenia ogólnopolskie i międzynarodowe. Szkolił się między innymi w Paryżu pod okiem światowej klasy specjalistów w zakresie liposukcji, lipotransferów i rzeźbienia sylwetki, wielokrotny uczestnik międzynarodowych kongresów między innymi we Francji, USA, Gruzji, Hiszpanii. Wielokrotnie odwiedzał znane kliniki w Europie i USA, by poznawać najnowsze technologie i metody zabiegowe. Pasjonat naturalnego piękna, zawsze rozpoczyna plany terapeutyczne dla Pacjentów kompleksowym podejściem do poprawy jakości skóry, przyświeca mu przede wszystkim podejście przeciwstarzeniowe. Wykonuje zabiegi z zakresu toksyny botulinowej we wszystkich wskazaniach, implantacji kwasu hialuronowego, wolumetrii twarzy, również z wykorzystaniem silnych stymulatorów kolagenu, specjalista mało inwazyjnego, niechirurgicznego liftingu twarzy, pasjonat laseroterapii oraz technologii high tech. W wolnych chwilach pasjonat muzyki i sztuki nowoczesnej, entuzjasta sportów na świeżym powietrzu a przede wszystkim jazdy na rowerze i narciarstwa, pasjonat sportów motorowych i motoryzacji.

Dr hab. n. med. Joanna Czuwara
Specjalista dermatolog, dermatopatolog certyfikowany egzaminem europejskim UEMS (2011r.). Adiunkt w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Pracowni Immunodermatologii. Opiekun studenckiego koła Dermatologicznego WUM. Przewodnicząca Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Działalność naukowo-dydaktyczna obejmuje udział w History Committee Amerykańskiego Towarzystwa Dermatopatologicznego (ADPS), udział wExecutive Committee ISDP (International Dermatopathological Society), obecność w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i strukturach europejskich UEMS dla specjalizacji z dermatologii. Redaktor Naczelna „Przeglądu Dermatologicznego” i redaktor sekcji dermatopatologicznej w „Polish Journal of Pathology”.
Dr n. med. Piotr Drozdowski
Certyfikowany specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Główne zainteresowania: mikrochirurgia rekonstrukcyjna, rhinoplastyka. Członek European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (EBOPRAS), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Członek zespołu mikrochirurgicznego w Narodowym Badawczym Instytucie Onkologicznym im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach. Autor i współautor ponad 90 artykułów, rozdziałów w publikacjach naukowych i prezentacji klinicznych. Szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek. Uwielbia piesze wędrówki, bieganie po szlakach, grę na pianinie i perkusji


Riccardo Forte
Absolwent Wydziału Medycyny i Chirurgii na Uniwersytecie w Mediolanie; ukończył studia podyplomowe w zakresie chirurgii plastycznej estetycznej na Uniwersytecie w Mediolanie. Prowadzi praktykę w Como i Lugano. Autor licznych publikacji naukowych. Członek Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy (EAFPS).

Krzysztof Gajdziński
jest doradcą podatkowym na stanowisku senior associate w zespole doradztwa dla klientów zamożnych w kancelarii prawnej GWW. Jego główna działalność obejmuje wsparcie klientów w zakresie budowy struktur optymalnych pod kątem efektywności podatkowej oraz zabezpieczenia aktywów. Specjalizuje się w tematyce fundacji rodzinnych, rezydencji podatkowej, exit tax i CFC. W ciągu ostatniego roku koordynował założenie kilkudziesięciu fundacji rodzinnych. Swoimi doświadczeniami dzieli się w publikacjach polskich i zagranicznych, a także podczas międzynarodowych konferencji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkoły Prawa Rosyjskiego na Uczelni Łazarskiego oraz International Bureau of Fiscal Documentation (IBFD), gdzie uzyskał Advanced Professional Certificate in International Taxation.

Katarzyna Gieracz-Majchrowska
absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej (absolwentka Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego) i specjalistka medycyny rodzinnej. Ukończyła również podyplomowe studia z zakresu: Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia, podczas których zdobyła wiedzę o naturalnych metodach odmładzania i dbania o zdrowie. Zdobyła uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w kierunku hatha joga. Propagatorka holistycznego odmładzania, łączy zalecenia dotyczące stylu życia z najnowszymi technikami zabiegowymi. Ponadto jest absolwentką podyplomowych studiów Master of Business Administration (MBA) z zakresie zarządzania w ochronie zdrowia. Szkoleniowiec z zakresu zabiegów medycyny estetycznej, wykładowczyni na polskich i zagranicznych kongresach medycyny estetycznej i anti-aging, ostatnio - ICCAM 2024 w Paryżu. AMWC 2024 w Monaco

Dr Katerina Gkouvi
Dermatolog-wenerolog, Magister Medycyny Estetycznej Dr Katerina Gkouvi jest zafascynowana dermatologią kliniczną, a jednocześnie głęboko wierzy w medycynę estetyczną. Ma szerokie doświadczenie zawodowe: ukończyła Szkołę Medyczną Uniwersytetu Arystoteleiona w Salonikach w Grecji, a następnie uzyskała tytuł specjalisty dermatologa-wenerologa. Uczestniczyła także w szkoleniach z zakresu Laserów w Medycynie z Praktycznym Zastosowaniem w Dermatologii w Ulm w Niemczech, z Mezoterapii w Dziedzinie Medycyny Estetycznej w Paryżu oraz z Kriochirurgii w Atenach. Zdobyła również tytuł Magistra Medycyny Estetycznej na Uniwersytecie w Camerino we Włoszech. W tym czasie kształciła się pod okiem światowej sławy profesorów - mogła rozwijać i dopracowywać swoją technikę oraz poznać wiele innowacyjnych urządzeń medycznych. Przez cztery lata pracowała jako dermatolog-konsultant w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Salonikach w Grecji. Jako partner zewnętrzny konsultowała również przypadki dermatologiczne w placówce opieki społecznej Agios Panteleimon oraz w szpitalu św. Łukasza w Salonikach. Wygłasza prezentacje na kongresach medycznych, jest także autorką wielu publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest członkiem kilku stowarzyszeń zawodowych, takich jak Greckie Towarzystwo Dermatologii i Wenerologii, Greckie Towarzystwo Chirurgii Dermatologicznej – Dermatologia Laserowa i Estetyczna, Greckie Towarzystwo Przeciwstarzeniowe, Towarzystwo Medycyny Estetycznej oraz Towarzystwo Chirurgii Nieablacyjnej (SAMMNAS) jak również Królewskie Holenderskie Towarzystwo Promocji Medycyny (Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst – KNMG). Poza językiem ojczystym (greckim) mówi po angielsku, niemiecku, włosku, francusku i holendersku. Od 2010 roku prowadzi własną praktykę Gkouvi Dermatology, która znajduje się w centrum Salonik; praktyka łączy dermatologię kliniczną i medycynę kosmetyczną w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Lek. Katarzyna Grudzień
Lek Katarzyna Grudzień to dyplomowany specjalista medycyny rodzinnej Śląskiej Akademii Medycznej 2010 r oraz dyplomowany lekarz medycyny estetycznej z ukończoną Podyplomową Szkołą Medycyny Estetycznej PTL w Warszawie 2002 r. Absolwentka Podyplomowej Szkoły Kosmetologii Lekarskiej w Krakowie oraz absolwentka kierunku Zarządzania Służbą Zdrowia na Politechnice Gliwickiej w 2000r. Jest współzałożycielką i prezesem jednego z pierwszych w regionie śląskim ośrodków medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej - Liftmed w Rybniku jak również współzałożycielem i kierownikiem Poradni Lekarza Rodzinnego w Rybniku. Systematyczna uczestniczka wielu kongresów medycyny estetycznej w kraju i zagranicą. Członek Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego towarzystwa Lekarskiego (SME PTL) oraz Polskiego i Europejskiego Stowarzyszenia Medycyny Przeciwstarzeniowej i Anti-aging. Lekarz Katarzyna Grudzień jest również certyfikowanym szkoleniowcem w zakresie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej z zastosowaniem tropokolagenu,a także w zakresie maskulinizacji i feminizacji twarzy wypełniaczem alkalicznym.

Karolina Jakubowska
Adwokat Karolina Jakubowska i Adwokat Magdalena Niegierewicz - wspólnie pod marką 'Jakubowska Niegierewicz' zajmują się obsługą prawną podmiotów gospodarczych oraz podmiotów udzielających świadczeń medycznych (ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy medycyny estetycznej).Kancelaria świadczy usługi w zakresie prawa spółek, prawa medycznego, prawa i postępowania cywilnego oraz prawa karnego gospodarczego. Od 2021 r. adwokat Karolina Jakubowska oraz adwokat Magdalena Niegierewicz zajmują się także obsługą prawną Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA).


Prof. dr hab. n. med. Dariusz Kałka
specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog, androlog, seksuolog i obesitolog. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Seksuologii Medycznej. Ekspert androlog Asian Journal of Andrology organu prasowego Chińskiej Akademii Nauk. Pomysłodawca i organizator pierwszej na świecie Pracowni Kardioseksuologii powołanej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Edukator seksualny prowadzący od 2010 roku, w kilku ośrodkach kardiologicznych na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie projekt PREVANDRO, mający na celu popularyzację wiedzy dotyczącej zdrowia seksualnego u pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi. Współprowadzący cotygodniowej audycji „Intymnie” w Radio Wrocław. Autor i współautor ponad 300 prac naukowych i recenzent w kilkudziesięciu międzynarodowych periodykach naukowych o tematyce seksuologicznej, andrologicznej i kardiologicznej. Guest editor specjalnych wydań periodyków z Thomson Scientific Master Journal List o tematyce andrologicznej i seksuologicznej. Współpracuje dydaktycznie z kilkoma ośrodkami akademickimi w Polsce.

Joanna Kisiel
Absolwentka Collegium Medicum UJ. W 2020 r. zdała międzynarodowy egzamin EDIR, w 2021 r. uzyskała polski tytuł specjalisty z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Widnieje również w Specialist Register GMC w UK. Należy do wielu prestiżowych towarzystw branżowych: Royal College of Radiologists, European Society of Radiology, RNSA oraz PLTR, a także BCAM, PTMEiAA, EUSOBI i ESHI. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w kongresach i konferencjach, także jako prelegent, gdyż radiologia to nie tylko jej zawód, ale także pasja. Szczególny obszar zainteresowań znajduje w obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego (neuroradiologia), obrazowaniu hybrydowym i onkologicznym oraz emergency radiology. W swoim postępowaniu zawsze kieruje się dobrem pacjenta oraz evidence-based medicine. Specjalizuje się również w zakresie zabiegów medycyny estetycznej

adw. Beata Kopczyńska
adw. Beata Kopczyńska - prowadzi Kancelarię adwokacką KPK Legal. Od blisko 15 lat pomaga przedsiębiorcom świadczącym usługi klientom indywidualnym w codziennych wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem w coraz bardziej złożonym otoczeniu prawnym, wynikającym z polskiego systemu prawnego i przepisów unijnych. Wraz z blisko 40-osobowym zespołem adwokatów i radców prawnych, świadczy doradztwo na rzecz firm z sektora bankowego, ubezpieczeniowego oraz branży beauty/anti-aging, skutecznie identyfikując i redukując ryzyka zaistnienia sporu sądowego zainicjowanego przez konsumenta przeciwko przedsiębiorcy. O jakości zaplecza eksperckiego KPK Legal świadczą m.in. wyróżnienia przyznane kancelarii: Medal Europejski 2024, będący rekomendacją przyznawaną usługom i produktom przez organ doradczy Unii Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny i Business Centre Club, oraz tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2024 w kategorii Najwyższa Jakość


Magdalena Korwin
Od 2001 roku jest starszym asystentem w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie. Specjalizuje się się w chirurgii przedniego odcinka, chirurgii plastycznej oraz chirurgii oczodołów. Dodatkowo zajmuje się czynnie problematyką dotyczącą dopasowania soczewek kontaktowych, chorób rogówki, jaskry oraz genetycznym podłożem Dziedzicznej Neuropatii Wzrokowej Lebera oraz Choroby Stargardta. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jako uzupełnienie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej powiek stosuje z powodzeniem zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak: podawanie toksyny botulinowej, wypełniacze, mezoterapia, peelingi chemiczne oraz nici liftingujące. W latach 2005-2009 członek Zarządu Sekcji Soczewek Kontaktowych PTO, a od 2009 roku koordynator międzynarodowego projektu CLEER z ramienia PTO. Dwukrotnie zdobyła nagrodę za najlepszy projekt badawczy w konkursie 'Suche oko' w latach 2005 oraz 2006. W roku 2012 zdobyła nagrodę 'Młodego Okulisty' za projekt badawczy 'Ocena dopasowania terapeutycznych silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych w obrazowaniu AS-OCT u pacjentów leczonych w Katedrze i Klinice Okulistyki IIWL WUM'. Jest autorem i współautorem wielu prac w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz członkiem PTO, Sekcji Soczewek Kontaktowych PTO, ECLSO - European Contact Lens Society of Ophthalmologists, Stowarzyszenie Retinitis Pigmentosa - członek honorowy. Od marca 2014 roku jest również konsultantem w Instytucie Hematologii i Trasnfuzjologii w Warszawie. Jest certyfikowanym wykładowcą European Board of Ophthalmology.

Lek. med. Barbara Kropiwnicka
Specjalista z pediatrii, medycyny rodzinnej i chorób zakaźnych . Studia medyczne ukończyła w 1989 r w Białymstoku. Od 12 lat szkoli się oraz zajmuje medycyną estetyczną. Początkowo pracowała na Warmii i Mazurach, a od 4,5 roku w Warszawie, gdzie wraz córką tworzy Ageless Clinic by Lekarka w Wielkim Mieście. W 2016 roku została odznaczona tytułem „ Lekarza o wielkim sercu”. Z pasją i zamiłowaniem uczestniczy w szkoleniach, szczególnie w Rosji , Ukrainie oraz Gruzji, Jest członkinią szkoły botulinoterapii w Rosji, gdzie wyszkoliła się w technice FULL FACE BOTOX i jest jedynym trenerem w Polsce z tejże techniki. Jej wiedza i doświadczenie pozwoliły na opracowanie wraz z córką Anną Kropiwnicką unikalnej techniki modelowania ust „Natural Effect Lips”, która cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród pacjentów jak i lekarzy.

Joanna Kostrzewska
przedsiębiorca, ekspertka metody neurostymulacji mózgu zaprogramowanym światłem MNEMOSLINE® Profesora Francesco Ferro Milone, konsultantka Recall Healing i prac psychiatry Davida R. Hawkinsa, współtwórczyni akcji społecznych m.in. 15 lat „Zdrowy Nawyk, Zdrowe Piersi”, wprowadziła markę RevitaLash® do Polski i odpowiadała za jej marketing i wielomilionową sprzedaż oraz działania społeczne w latach 2009-2023. Członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego właścicielka Plaza Medical MNEMOSLINE® i twórca kampanii społecznej „Zdrowy Nawyk Świadomości”.


Katarzyna Kucewicz
Psycholożka, psychoterapeutka, autorka książki 'Waga z głowy', na co dzień zajmuje się wsparciem mentalnym pacjentów w trakcie leczenia choroby otylosciowej.

Dominika Kuczyńska-Schulz
w uzupełnieniu

Maciej Kulicki
Specjalista chirurg plastyk, specjalista chirurg ogólny. Od 2005 roku starszy asystent na Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala im.prof.Witolda Orłowskiego w Warszawie. Były asystent Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Swoją wiedzę z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej rozszerzał na wielu kongresach w kraju i za granicą, m.in. w Hiszpanii, Szwecji, Francji i USA. Autor wielu publikacji. Indywidualne praktyki z zakresu chirurgii plastycznej odbywał m.in. w Klinice Uniwersytetu Południowej Karoliny w Charleston w USA. W praktyce prywatnej wykonuje ponad 150 operacji nosa rocznie.

Alina Kuryłowicz
Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Po ukończeniu studiów pracowałam w Klinice Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskałam specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych (2009), a następnie endokrynologii (2014) i diabetologii (2017). Doświadczenie zawodowe zdobywałam szkoląc się w szpitalach uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii (Manchester, Glasgow) oraz w Niemczech (Frankfurt nad Menem). Ukończyłam również podyplomowe studia z zakresu Poradnictwa Dietetycznego na SGGW w Warszawie. Od 2021r pracuję na stanowisku profesora w Klinice Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii CMKP Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Profesora Witolda Orłowskiego w Warszawie, gdzie prowadzi Poradnię Leczenia Otyłości. Nie wyobrażam sobie życia bez pracy z pacjentami, ale równolegle z pracą kliniczną prowadzę badania naukowe w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, gdzie uzyskałam kolejno stopnie doktora (2006) i doktora habilitowanego nauk medycznych (2019). Główny nurt mojej działalności klinicznej stanowi diagnostyka i leczenie chorób tarczycy, cukrzycy i otyłości, a pracy naukowej – badania nad patomechanizmami prowadzącymi do rozwoju otyłości i związanych z nią powikłań metabolicznych. Jestem wykładowcą akademickim i autorką kilkudziesięciu prac oryginalnych i poglądowych z zakresu endokrynologii i diabetologii. A prywatnie – mamą dwójki nastolatków i pasjonatką narciarstwa.

Agnieszka Ledniowska
Specjalista położnictwa i ginekologii, doktor nauk medycznych, od 16 lat wykonuje zabiegi medycyny estetycznej, od kilku lat zabiegi ginekologii estetycznej i plastycznej. Propagatorka wiedzy medycznej, ekspertka portali :Wirtualna Polska, abc Zdrowie oraz parenting.pl. Podczas swojej pracy zawodowej wykonała kilkaset zabiegów labioplastyki i zabiegów ginekologii estetycznej. Pracowała jako adiunkt w Zakładzie Anatomii Uniwersytetu Opolskiego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Opolu. Wykładała medycynę estetyczną w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej Katowicach, byłą promotorką i recenzentką prac licencjackich oraz magisterskich na kilku kierunkach w SWSM. Ukończyła również seksuologię kliniczna w SWPS w Katowicach, Zarządzanie Jednostkami Służby Zdrowia w GWSH w Katowicach oraz podyplomowe studia z medycyny estetycznej (2009r.GWSH Katowice)

Erik Libner
w uzupełnieniu


Torello Lotti
w uzupełnieniu

Dr Branislaw Lukic
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i okulista specjalizujący się w okuloplastyce. Jest członkiem serbskiej Krajowej Rady Regulacyjnej do spraw medycyny estetycznej. Zasiada w zarządzie SESIAM, największego stowarzyszenia medycyny estetycznej w tym kraju. Jego praktyka zawodowa związana jest z Kliniką Una Residence w Belgradzie. Pasją doktora Lukica - od pierwszych lat jego kariery medycznej - są urządzenia wysokoenergetyczne, w tym przede wszystkim lasery. A także terapie łączone z wypełniaczami i operacjami chirurgicznymi. Dzięki wieloletniej praktyce i ogromnej wiedzy na temat laseroterapii estetycznej szeroko rozpoznawalny key opinion leader w zakresie terapii laserowych. Wykładowca i prelegent marki Candela - uznanego producenta laserów i urządzeń wysokoenergetycznych

Patrycja Łazicka
Jestem studentką VI roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie intensywnie rozwijam swoje zainteresowania medyczne, szczególnie w dziedzinie dermatologii. Aktywnie angażuję się jako członek Koła Dermatologicznego, uczestnicząc w licznych seminariach i projektach badawczych. Współpracuję z dr Katarzyną Osipowicz jako koordynator projektów i badań naukowych, co umożliwia mi zdobywanie cennych umiejętności organizacyjnych i badawczych. W trakcie studiów odbyłam wiele staży klinicznych, które pozwoliły mi na pogłębienie wiedzy praktycznej i teoretycznej. Jednym z ważniejszych doświadczeń był staż w szpitalu w Aarhus, gdzie mogłam pracować w międzynarodowym środowisku i zapoznać się z najnowszymi metodami diagnostyki i leczenia dermatologicznego. Staż ten był dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem, które wzbogaciło moje podejście do medycyny i współpracy z pacjentami. Ponadto uczestniczyłam w różnych kursach i warsztatach, które pozwoliły mi poszerzyć wiedzę z zakresu dermatologii estetycznej oraz onkologicznej. Aktywnie uczestniczę również w konferencjach naukowych, gdzie miałam okazję prezentować wyniki naszych badań, co pozwala mi na bieżąco śledzić najnowsze osiągnięcia w mojej dziedzinie. Moja praca jako koordynator projektów badawczych obejmuje również zarządzanie zespołami oraz organizację harmonogramów badań, co rozwija moje umiejętności przywódcze i analityczne. Moim celem jest dalszy rozwój naukowy oraz kliniczny w dziedzinie dermatologii, a także kontynuowanie pracy nad projektami badawczymi, które mogą przyczynić się do poprawy standardów leczenia pacjentów dermatologicznych.


Dr Monika Łukasiewicz
Jestem specjalistką położnictwa i ginekologii, specjalistką seksuologii, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości oraz andrologiem klinicznym. W 2010 roku otrzymałam tytuł Fellow of the European Committee on Sexual Medicine (FECSM), europejska specjalizacja z seksuologii. Obecnie pracuje w klinice leczenia niepłodności-Novum oraz w klinice Dębski Clinic. Zajmuję się diagnostyką i terapią par niepłodnych, prowadzeniem ciąży, menopauzą oraz terapią zaburzeń seksualnych - zwłaszcza pochwicą, dyspareunią oraz onkoseksuologią. Szczególną opieką otaczam także kobiety z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną. Działam w Fundacji Avalon. Pacjentkami z niepełnosprawnościami zajmuję się od 15 lat. Jestem założycielką i prezeską Fundacji Dla Kobiet po raku piersi, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji, możliwości zachowania płodności, menopauzy i powrotu do pracy. Naukowo pasjonuje się wpływem bisfenolu A (BPA) na płodność męską. Często też wykładam na sympozjach naukowych w Polsce i na Świecie oraz publikuję Jestem dumna z książki, którą napisałam dla każdej kobiety 'Seks bez cycków, czyli seks dobrze zaprojektowany'. Książka przeznaczona jest dla kobiet po raku piersi. Jest jedyną taka książka na rynku polskim i międzynarodowym. Podcasty, które stworzyłyśmy z Marzeną Rogalską MenoŻadnaPauza, rozbijają wszelkie mity dotyczące menopauzy i są zgodne ze światowymi trendami. Wnikliwie i ekspercko poruszają temat menopauzy bez tabu. Jestem dyrektorką medyczną Sophia Health. Sophia Health to femtech z obszaru wellbeing i promocji zdrowia. Kocham konie i psy. Mam cudownego charcika włoskiego- Winstona. W kółko uczę się języków obcych, czytam książki o rozwoju osobistym i oglądam azjatyckie filmy. Gram w squasha, tańczę balet i kocham zwiedzać świat, ale zawsze z małym bagażem;))

Dr n. med. Lidia Majewska
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. Wykładowca w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia na kierunku Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy. Tłumaczka anglojęzycznej literatury fachowej z zakresu medycyny estetycznej. Jest redaktorem naukowym wydawnictwa Kwintesencja w zakresie publikacji dotyczących medycyny estetycznej. Jest autorką publikacji z zakresu technik iniekcji preparatów kwasu hialuronowego oraz stosowania osocza i fibryny bogatopłytkowej w medycynie estetycznej. W 2023 roku została wyróżniona II nagrodą w międzynarodowym konkursie RAES (Regenerative Aesthetic Exosome Summit) za przypadek kliniczny oparty o wykorzystanie egzosomów w terapii blizn. Doktor Majewska angażuje się w edukację lekarzy z zakresu tematyki medycyny estetycznej. Jest, wraz z firmą Medica Expert, autorką cyklu webinarów z zakresu medycyny estetycznej (Akademia Medycyny Estetycznej Online, https://www.wydarzenia.medicaexpert.pl/ameo/), który ewoluował w coroczną grudniową konferencję medycyny estetycznej Face and Body Winter Forum w Zakopanem. Od 2018 roku dr Majewska jest również dyrektorem medycznym i lekarzem pracującym w NZOZ ESME w Krakowie, gdzie z sukcesem zbudowała zespół ekspertów specjalizujących się w medycynie estetycznej, dermatologii i kosmetologii. Jej ideą jest świadomy antiaging, w którym małoinwazyjne zabiegi pozwalają na holistyczną poprawę kondycji skóry i delikatną zmianę wyglądu. Wierzy, że estetyka przejawia się w harmonii i subtelności rezultatów.

Wojciech Marlicz
Gastroenterolog, specjalista chorób wewnętrznych. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Blackburn Royal Infirmary Hospital (UK), University of Pennsylvania (USA), University of New South Wales (Australia).


Arwid Mednis
Arwid Mednis jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. Jest członkiem Społecznego Zespołu Ekspertów przy Prezesie Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Arwid Mednis kieruje Zakładem Nauki Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się administracyjno-prawną ochroną prywatności i danych osobowych, cyberbezpieczeństwem, prawem nowych technologii oraz zarzadzaniem w administracji publicznej. Jest także radcą prawnym i wspólnikiem w kancelarii Kobylańska Lewoszewski Mednis sp. j. W latach 1991-2000 reprezentował Polskę w Komitecie ds. Ochrony Danych Osobowych w Radzie Europy w Strasburgu, w latach 1998-2000 był jego przewodniczącym. Był członkiem Rady Naukowej Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a także autorem i współautorem projektów ustaw dotyczących ochrony danych osobowych i wymiany informacji gospodarczej. Od wielu lat zajmuje pozycję lidera w zakresie ochrony danych osobowych w rankingach wydawnictw specjalistycznych i informatorów prawniczych, w tym m.in. Chambers Europe Legal Directory, Legal 500 EMEA oraz Legal Experts EMEA. Był także wyróżniany w rankingach kancelarii prawnej dziennika Rzeczpospolita

Olha Melnychuk
Lekarz pediatra, neonatolog, dermatolog, trener zaawansowanych technik modelowania twarzy kwasem hialuronowym. Specjalizuje się w modelowaniu ust. Trener z zakresu zastosowań BoNT w celu redukcji zmarszczek mimicznych, leczenia nadpotliwości i migreny.

Dr Agnieszka Nalewczyńska
Jestem właścicielką Kliniki Estebelle która jest miejscem bezpiecznym dla kobiet oraz współzałożycielką Fundacji Jeszcze, która dba o dostęp do antykoncepcji awaryjnej, walczy z ubóstwem menstruacyjnym oraz edukuję seksualnie


Dr n. med. Michał Nedoszytko
kardiolog i programista. Gdańszczanin z urodzenia, mieszka w Waterloo pod Brukselą. Ordynator oddziału Kardiologii Szpitala Helora w Mons, Belgii. Twórca rozwiązań informatycznych dla lekarzy - portalu bartoszmowi.pl, dyzury.pl previsit.ai i wielu innych

Magdalena Niegierewicz
Adwokat Karolina Jakubowska i Adwokat Magdalena Niegierewicz - wspólnie pod marką 'Jakubowska Niegierewicz' zajmują się obsługą prawną podmiotów gospodarczych oraz podmiotów udzielających świadczeń medycznych (ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy medycyny estetycznej).Kancelaria świadczy usługi w zakresie prawa spółek, prawa medycznego, prawa i postępowania cywilnego oraz prawa karnego gospodarczego. Od 2021 r. adwokat Karolina Jakubowska oraz adwokat Magdalena Niegierewicz zajmują się także obsługą prawną Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA).

Dr n. med. i n. o z. Jacek Michał Nowak
W 2016r. ukończył studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym uzyskując tytuł lekarza-dentysty. W latach 2017-2021 był asystentem i doktorantem w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej WUM. W 2020 roku obronił rozprawę doktorską pod tytułem „Wykorzystanie preparatów krwiopochodnych w regeneracji tkanek w chirurgii stomatologicznej.” Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje - ukończył 2-letnie studia podyplomowe z medycyny estetycznej i anty-aging, roczne studia podyplomowe z prawa medycznego i bioetyki oraz roczne studia podyplomowe z zarządzania placówką medyczną. Autor i współautor kilkunastu artykułów w punktowanych czasopismach stomatologicznych, rozdziału książki dotyczącej SARS-Cov2. Uczestnik licznych kursów z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej. Prowadzący szkolenia z zakresu medycyny estetycznej, trener jednej z warszawskich szkół podyplomowych.

Dr Monika Nunberg-Sawicka
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Swoją karierę zawodową poświęciła medycynie estetycznej ponad 20 lat temu. W 2005 r ukończyła PSME PTL. Pasjonatka ciągłego kształcenia się i doskonalenia umiejętności, uczestniczyła w licznych szkoleniach w Polsce, Brazylii, Hiszpanii, Francji, Włoszech i w Dubaju. Współtworzyła Fundację Medycyny Anti-Aging, której jest Wiceprezeską, a także Międzynarodowe Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych, w którym do dziś jest wykładowcą i trenerem. Jest również członkiem Rady Naukowej i przewodniczącą Komisji Rewizyjnej SLDE. Dzieli się swoją wiedzą wykładając na sympozjach i kongresach, a także szkoląc lekarzy z różnych preparatów i technik podawania w ramach szkoleń firmowych. W pracy z pacjentami kieruje się zasadą mniej znaczy więcej, wybierając metody poparte badaniami, zapewniające bezpieczne, naturalne efekty.

Prof. dr hab. n. med. Romuald Olszański
Specjalista dermatolog i alergolog. Problemami powikłań w medycynie estetycznej zajmuje się od ponad 20 lat. Redaktor 11 podręczników oraz 98 rozdziałów w monografiach i podręcznikach medycznych. Za całokształt pracy medycznej otrzymał Złoty Otis. Jest członkiem zespołu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który opracował rekomendacje dotyczące stosowania botoksu i wypełniaczy.

Dr Barbara Parda-Głomska
Dr Parda to wieloletni praktyk medycyny estetycznej, pionierka ultrasonografii twarzy. Swoje doświadczenie zdobywa u światowych pionierów Facial Ultrasound, w tym dr Leoni Schelke z Amsterdamu i dr Stelli Desyatnikowej z Seattle. Ponadto, dr Parda jest założycielką Kliniki Estetycznej Dr Parda pod Warszawą oraz Akademii Treningowej BEAUTYDOC, która we współpracy z Dra Rosa Sigrist z Sao Paulo i dr Leoni Shelke z Cutaneous.nl. organizuje kursy USG z zakresu anatomii twarzy i fillerów. Na co dzień leczy powikłania po kwasie hialuronowym pod kontrolą USG. Dr Parda jest aktywnym członkiem PTME, PTL, AMS, AUIM i CMAC. „USG twarzy to moja pasja, a misją jest zapobieganie powikłaniom po zabiegach estetycznych poprzez szerzenie wiedzy na ten temat pracy z USG”


Dr Anna Pasierb
Lekarz w trakcie specjalizacji z reumatologii, certyfikowany lekarz medycyny stylu życia. International Board of Lifestyle Medicine IBLM oraz lipidologii Polskiego Towarzystwa.Lipidologicznego PTL. Współautorka publikacji naukowych i popularnonaukowych. Ukończyła międzynarodowy kurs kapilaroskopii European Alliance of Associations for Rheumatology EULAR. Nieustannie poszerza swoją wiedzę iumiejętności na krajowych oraz zagranicznych szkoleniach i konferencjach. Pasjonatka zdrowego odżywiania, jogi oraz dalekich podróży

Antonino De Pasquale
Antonino De Pasquale pracuje jako konsultant chirurga plastycznego w szpitalu onkologicznym św. Wincenta w Taorminie, a także prowadzi prywatną praktykę w Katanii. Ukończył studia medyczne na Uniwersytecie w Messynie w 1982 r., a pierwsze lata studiów spędził pracując w Szpitalu św. Wawrzyńca w Chepstow, Szpitalu Uniwersyteckim Toolo oraz w Laboratorie of Anatomy w Paryżu. Jest wpisany na listę specjalistów chirurgii plastycznej brytyjskiej GGeneralnej Rady Lekarskiej oraz posiada certyfikat Europejskiej Rady Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. W trakcie swojej kariery lekarskiej zdobył 20-letnie doświadczenie w branży kosmetycznej, wykonując ponad 30 000 zabiegów. Specjalizuje się w estetyce medycznej i chirurgicznej, modelowaniu twarzy, uzupełnianiu objętości, małoinwazyjnych zabiegach odmładzających. Oprócz wystąpień na wydarzeniach krajowych i międzynarodowych aktywnie uczestniczy w audycie naukowym, badaniach i rozwoju pionierskich produktów i technik. Opublikował wiele artykułów w czasopismach naukowych

Lek. dent. Katarzyna Paszko
Katarzyna Paszko ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Obecnie jest lekarzem rezydentem kończącym już szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie. Jest autorką artykułów naukowych z zakresu endodoncji, a także prezentowała swoje prace na międzynarodowych konferencjach w Budapeszcie (2022) i Helsinkach (2023). Ma doświadczenie w pracy za granicą - przyjmowała pacjentów w Oslo w Norwegii. Doktor Paszko jest wykładowcą prowadzącym zajęcia w ramach studiów podyplomowych z medycyny estetycznej dla lekarzy i lekarzy dentystów Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, jest również absolwentką tej szkoły. Jako dyplomowany lekarz medycyny estetycznej zajmuje się zabiegami z zastosowaniem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, osocza i fibryny bogatopłytkowej, autologicznych wypełniaczy tkankowych oraz biostymulatorów. Uczęszczała w wielu międzynarodowych kongresach medycyny estetycznej, w tym IMCAS w Paryżu oraz FACE w Londynie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA). W 2018 roku udało jej się zakwalifikować do wąskiego grona członków międzynarodowej grupy odbywającej praktykę na wysoko plasującej się w światowych rankingach uczelni New York University w Stanach Zjednoczonych. Kształciła się na Uniwersytecie Tor Vergata w Rzymie, gdzie uczęszczała w wielu konferencjach naukowych, a także zdała międzynarodowy egzamin ze znajomości języka włoskiego.


Dr n. med. Marzena Perzanowska-Stefańska
Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Związana przez wiele lat z Kliniką Dermatologii i Wenerologii PUM w Szczecinie. Tytuł doktora nauk medycznych PUM na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Wydzielanie sulfidoleukotrienów w skórze chorych na wyprysk endogenny po prowokacji miejscowej alergenem oraz pod wpływem montelukastu mierzone przy pomocy mikrodializy skórnej” uzyskała przeprowadzając badania podczas stażu doktoranckiego pod opieką profesorów Martina Church i Petera Friedmanna na Uniwersytecie w Southampton. Obecnie prowadzi prywatną praktykę w zakresie dermatologii leczniczej i estetycznej w Szczecinie. Autorka i współautorka prac naukowych publikowanych w piśmiennictwie krajowym i zagranicznym oraz prezentowanych na konferencjach naukowych. Prowadzi wykłady i szkolenia dla lekarzy i farmaceutów. Nauczyciel akademicki na wydziale studentów anglojęzycznych PUM w Szczecinie do 2022. Członek: PTD, PTA, SLDE, EADV, ESDR, ESDaP, ESCAD, IMCAS, UEMS (do 2017). Pasja - jazda konna.

Kamil Pielaszkiewicz
Dyplomowany lekarz specjalista Chirurgii Ogólnej specjalizację odbył w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie oraz certyfikowany lekarz medycyny estetycznej z 10 letnim doświadczeniem. Absolwent Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. Danyła Halicjiego. Nostryfikacje dyplomu uzyskał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Agingu. Certyfikowany Szkoleniowiec firmy Regenova Therapeutics z zakresu zastosowania Tropokolagenu w medycynie estetycznej i terapii bólu oraz maskulinizacji i feminizacji twarzy wypełniaczami alkalicznymi. Wieloletni wykładowca w jednym z największych Centrów Szkolenia Medycyny Estetycznej Ollie w warszawie. By doskonalić swoje umiejętności systematyczny uczestnik szkoleń z zakresu Medycyny Estetycznej w Polsce i poza granicami Polski. Uczestnik i prelegent na licznych konferencjach z zakresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
Lek. med. Marek Pitucha
Marek Pitucha to doświadczony lekarz medycyny estetycznej, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Studiów Podyplomowych z Medycyny Estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w nowoczesnej fototerapii i laseroterapii, biostymulacji i technikach łączonych, z naciskiem na naturalne efekty zabiegów, zgodnie z filozofią 'less is more'. Jako międzynarodowy wykładowca i trener dzieli się swoją wiedzą na polskich oraz międzynarodowych konferencjach np. takich jak SIME w Rzymie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz promotorem koncepcji 'Natural Beauty Doctor' w Warszawie, skupiającej się na autentycznym i harmonijnym wyglądzie.


Marek Postuła
Profesor kardiologii zorientowany na długowieczność. Własną, bliskich, ale i w wymiarze społecznym. Swoim pacjentom zapisuje w pierwszej kolejności na receptę ruch. Na kolejnych – zdrowie odżywianie, zdrowy sen oraz odpowiednią regenerację. Studia medyczne ukończył na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Posiada też dyplom ukończenia studiów ekonomicznych w ochronie zdrowia na London School of Economics w Wielkiej Brytanii. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologii. Przez lata pracował w klinicznych placówkach kardiologicznych. Zawodowo związany jest z Zakładem Farmakologii Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kieruje Pracownią Farmakogenomiki, koncentrując się na zagadnieniach związanych z poszukiwaniem nowych biomarkerów pomocnych we wczesnej prewencji i diagnostyce chorób układu sercowo-naczyniowego. Ceni sobie pracę zespołową ze specjalistami z różnych dziedzin co doprowadziło do założenia międzynarodowej grupy badawczej I-COMET (International Cardiovascular and Cardiometabolic Research Team). Ta skupia naukowców i klinicystów z Polski, Austrii, Włoch, Holandii, Kanady oraz Brazylii. Pasja promowania zdrowego stylu życia i prewencji w kontekście długiego życia w dobrym zdrowiu przekłada się na wystąpienia w roli eksperta longevity w programach radiowych i telewizyjnych.

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Przylipiak
Specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii, w 1984 r. obronił doktorat, w 1991 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego, a w 2019 roku otrzymał z rąk prezydenta RP tytuł profesora. Od 2010 do 2023 roku kierował Zakładem Medycyny Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Redaktor naukowy Medycyny estetycznej. Podręcznika dla studentów kosmetologii. Jest zastępcą Redaktora Naczelnego międzynarodowego czasopisma Journal of Cosmetic Dermatology.

Prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski
Kierownik Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prezes Stowarzyszenia Urologii Akademickiej. Profesor nauk medycznych specjalizujący się w onkologii urologicznej (certyfikowany operator robota daVinci), urologii czynnościowej (diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu, zespołów bólowych, pęcherza neurogennego) oraz chorobach mężczyzn (zaburzenia wytrysku i erekcji, andropauza, przerost prostaty, urologia rekonstrukcyjna). Uznany na całym świecie specjalista, który łączy wiedzę i doświadczenie z dbałością o dobre relacje z pacjentem. Jego pasją jest leczenie personalizowane i wczesne wykrywanie chorób, co przekłada się na jakość opieki medycznej, jakiej udziela swoim pacjentom. Zajmuje się również urologią estetyczną, rozwiązując męskie problemy intymne pacjentów, które znacząco wpływają na obniżenie jakości życia.


Anna Rękas
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, doktor nauk medycznych. Od 2011 zajmuje się medycyna estetyczna w Polsce. W 2016 ukonczyła 3 letnie studia podyplomowe z medycyny estetycznej w Warszawie. Pasjonat medycyny estetycznej oraz terapii leczenia bólu, pracuje zarówno w szpitalu jak i w gabinecie prywatnym, stale podnosząc swoje kwalifikacje. W badaniach naukowych szczególnie zainteresowana stanem zapalnym komórek, obecnie współpracuje naukowo z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu przy licznych projektach naukowych takich jak: rola mitochondriaclnego peptydu MOTS-C w funkcjonowaniu trzustki i tkanki tłuszczowej, wpływ feniksyny na białe i brunatne adipocyty oraz metabolizm i tkankę tłuszczową w otyłości oraz wiele innych. Z medycyną estetyczna związana od czasu studiów na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, zainteresowana podniesieniem świadomości społecznej na temat tej prężnie rozwijającej się dziedziny. Prywatnie matka i partnerka, fanka podróży, dobrej kuchni i Psiego Patrolu.

Natalia Romanowska
Absolwentka Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Mińsku oraz AM w Białymstoku, specjalista medycyny rodzinnej, absolwentka PSME PTL, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, właścicielka specjalistycznego gabinetu medycyny estetycznej Plastyka Twarzy. Laureatka Konkursu Mikrochirurgicznego w Moskwie (2009). Nominowana do nagrody Osobowość Roku za wkład w życie lokalnej społeczności (2018). Zwyciężczyni ogolnopolskiego konkursu na najlepszy efekt korekcji ust French Kiss by Stylage (2019). Organizatorka Metamorfoz Białystok pod patronatem prezydenta miasta (2021). Wykładowczyni na licznych krajowych i zagranicznych kongresach medycyny estetycznej

Dr n. med. Jakub Sazanów-Lubelski
jest specjalistą z zakresu dermatologii i wenerologii. Zajmuje się również medycyną estetyczną. Ma zaszczyt być członkiem Zarządu Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Kierował Oddziałem Skórno-Wenerologicznym Szpitala Miejskiego w Sosnowcu. Tematem jego pracy doktorskiej była ocena wyników leczenia pierwotnej nadpotliwości dołów pachowych przy użyciu promieniowania magnetycznego o długości fal radiowych. Jest współwłaścicielem gabinetów Skin Laser Lubelscy w Katowicach i Bielsku-Białej.


Leonie Schelke
Dr Leonie Schelke jest holenderskim certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej i adiunktem w Katedrze Dermatologii Uniwersytetu Erasmus . Od ponad 20 lat prowadzi prywatną praktykę w Amsterdamie. Od 2010 wraz ze współpracownikami prowadzi poliklinikę powikłań po podaniu wypełniaczy na Wydziale Dermatologii Uniwersytetu Erasmus w Rotterdamie, która rocznie przyjmuje około 500 pacjentów. Dr Schelke jest współzałożycielką i trenerką CutaneoUS, organizacji oferującej kursy ultrasonografii w medycynie estetycznej i dermatologii.

Roman Smucler
w uzupełnieniu

Prof. Ewa Stachowska
Ewa Stachowska ukończyła studia na Wydziale Biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością: biologia molekularna/bioenergetyka. Od 1989 zatrudniona w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym obecnie jest kierownikiem Katedry Żywienia Człowieka i Metabolomiki. W 2000 roku skończyła studia podyplomowe na Kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka. Kierownik wielu projektów badawczych dedykowanych żywieniu - m.in. grant ‘Nutrigenomika jako narzędzie służące do opracowania strategii żywienia osób z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby’; ‘Odżywianie i stan mikroflory jelitowej jako potencjalna przyczyna zaburzeń funkcjonowania emocjonalnego człowieka’ czy ‘Poszukiwanie wczesnych markerów poprawy funkcji metabolicznej wątroby u osób z niealkoholową chorobą stłuszczeniową wątroby, poddanych terapii z wykorzystaniem innowacyjnego pieczywa prebiotycznego (bagietka ‘Uniwersytecka’)’. Dorobek naukowy prof. Ewy Stachowskiej obejmuje ponad 100 publikacji opublikowanych w recenzowanych czasopismach zagranicznych z listy filadelfijskiej. Sumaryczny impact factor wynosi ponad 303,341 indeks Hirscha 24.


Dr hab. Agnieszka Surowiecka
w uzupełnieniu

Prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak
Wiceprezes PTMEiAA, profesor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Właściciel Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu. Autor i współautor licznych publikacji w recenzowanych czasopismach medycznych krajowych i zagranicznych oraz podręczników z zakresu medycyny estetycznej. Wieloletni stypendysta Uniwersytetu Humboldta w Berlinie. Lauerat nagród: nagroda zespołowa Ministra Zdrowia, 4 indywidualne nagrody I stopnia Rektora UM we Wrocławiu oraz 1 zespołowa nagroda dydaktyczna rektora UM we Wrocławiu, honorowe członkostwo Mongolskiego Towarzystwa Medycznego, doctor honoris causa Mongolskiej Akademii Nauk.

Dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii. Od ponad 30 lat związana zawodowo z kliniką dermatologii i medycyny estetycznej – Medistica, Medycyna + Piękno w Krakowie. Pracownik naukowo-dydaktyczny Collegium Medicum UJ. Autor lub współautor ponad 60 artykułów w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych oraz współautor podręczników naukowych dla studentów i lekarzy medycyny. Prowadzi granty naukowe dotowane ze środków uniwersyteckich i ministerialnych, jak również badania kliniczne. Specjalizuje się w procedurach laserowych, trychologii oraz dermatoskopii

Dr n. med. Robert Śmigielski
Specjalista ortopeda. Autor licznych publikacji naukowych dotyczących anatomii oraz nowatorskich metod rekonstrukcji więzadeł. Propagator biologicznej medycyny regeneracyjnej, terapii opartych na zrozumieniu przyczyn zaburzeń prowadzących do rozwoju patologii

Dr n. med. Piotr Paweł Świniarski
specjalista z zakresu chirurgii i implantologii urogenitalnej, urolog (FEBU), androlog kliniczny (EAA), lekarz medycyny seksualnej (FECSM), Dyrektor Medyczny w warszawskiej Klinice Andrologii i Zdrowia Seksualnego MENVITA, Przewodniczący Sekcji Andrologii i Seksuologii PTU. Specjalizuje się w andrologii operacyjnej i rekonstrukcjach urogenitalnych (m.in. implantacje protez prącia, korekty skrzywień prącia, wieloetapowe korekty chirurgiczne płci osób transpłciowych KM i MK). Współtworzy pierwszą w Polsce klinikę medyczną specjalizującą się w chirurgii urogenitalnej, leczeniu zaburzeń erekcji oraz kompleksowym leczeniem pacjentów po radykalnej prostatektomii.

Vladimir Tsepkolenko
MD PhD., professor. President of the Ukrainian Society of Aesthetic Medicine (USAM). Professor of the department of dermatovenerology, clinical and laboratory immunology and allergology of Shupyk National Healthcare University of Ukraine. General director of Institute of Plastic Surgery ‘Virtus’. Founder of the first biotechnology company ‘SmartCell’ in the South of Ukraine. He was one of the first to actively develop and introduce modern biotechnologies into medical practice, including for assisting Ukrainian military and civilians. More than 1000 patients received such assistance. Author of more than 300 scientific papers, 21 inventions in the field of medicine, including on the practical application of cellular technologies including author's technology of skin rejuvenation using autologous fibroblasts, method of obtaining platelet crolysate etc, monographs – ‘Plastic aesthetic surgery. Modern aspects’ (2000), ‘Laser technologies in aesthetic medicine’ (2009), co-author of a manual for doctors in 2 volumes ‘Course of plastic surgery’ (2010).


Dr Piotr Wierzbiński
Dr Piotr Wierzbiński z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006-2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie prowadzi własną praktykę lekarską. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. Autor i współautor książek oraz publikacji naukowych poświeconych epidemiologii i farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, samobójstwom oraz pograniczu medycyny somatycznej i psychiatrii. Prowadzi ogólnopolskie szkolenia dla psychiatrów oraz lekarzy innych specjalności z zakresu epidemiologii, diagnostyki i leczenia farmakologicznego chorób i zaburzeń psychicznych. Organizator ogólnopolskich konferencji Psychiatria w Pytaniach i Odpowiedziach oraz Psychiatria dla POZ. W wolnych chwilach uprawia sport, pasjonat koszykówki, wielokrotny uczestnik i medalista Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz Ogólnopolskich Igrzysk Lekarskich.

Dr n. med. Marcin Wiśniowski
Specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej. Trener implantacji nici stożkowych na bazie kwasu polimlekowego. Trener w zakresie przeszczepiania komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej, zastosowania biostymulatorów tkankowych na bazie polikaprolaktonu oraz kwasu hialuronowego. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie medyczne zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej PUM, gdzie w 2012 r. uzyskał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej, a cztery lata później, specjalisty transplantologii klinicznej. Od 2016 r. pracował na stanowisku zastępcy lekarza kierującego w Klinice Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Gastroenterologicznej SPSK1 w Szczecinie. W 2013 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie transplantologii klinicznej. Asystent w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, prowadzący zajęcia kliniczne polsko i anglojęzycznego. Od 2008 r. związał się z medycyną estetyczną. Uczestnik licznych szkoleń, kursów, sympozjów, kongresów zarówno w Polsce jak i za granicą.

Prof. dr hab. n. med. Anna Wójcicka
Z wykształcenia biolożka i lekarka, od lat zajmuje się tematyką genetyki człowieka zarówno w pracy z pacjentem, jak i w badaniach naukowych. Przez wiele lat była pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Warszawskim i Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, odbyła staże badawcze w Holandii, Wielkiej Brytanii i USA. Wierzy, że genetyka jest nieodłącznym elementem współczesnej medycyny, pozwala bowiem na opiekowanie się pacjentem w sposób dopasowany do jego indywidualnych potrzeb, a nie wymogów systemowych czy rekomendacji.


Prof. dr hab. n. med. Liliana Wyganowska
Specjalista periodontologii i medycyny estetycznej z wieloletnim stażem. Obecnie jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Stomatologicznej, Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Jej pasja skupia się na procesach biostymulacji i bioregeneracji tkanek. Prowadzi badania nad biologią fibroblastów w odniesieniu do substancji naturalnych i biostymulatorów. Autor ponad 120 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Ceniony lider opinii, trener i prelegent na krajowych i międzynarodowych kongresach medycyny przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w zabiegach przywracających równowagę biologiczną.

Dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł
Od ponad 30 lat zajmuje się leczeniem chorych na otyłość, w szczególności chirurgią bariatryczną i metaboliczną. Do 2008 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Katedra i Klinika Chirurgii w Zabrzu. Uczeń Profesora Mariana Pardeli pod kierunkiem którego wprowadził w naszym kraju w 1998 roku technikę laparoskopową w chirurgii bariatrycznej. W latach 2008 – 2017 kierował Kliniką Chirurgii w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Od 2017 roku pracownik naukowo – dydaktyczny II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej Naczyniowej i Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zlokalizowanej w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie, w którym to kieruje Warszawskiem Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej. W latach 2008 -2013 Przewodniczący Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich - członek zarządu głównego TCHP. W latach 2010-2012 Przedstawiciel Europy do Zarządu Głównego Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgicznego Leczenia Otyłości (IFSO). Associate Editor w czasopiśmie Obesity Surgery (2019 – 2024). W latach 2011 – 2023 Przewodniczący Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Współzałożyciel i Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości w latach 2021 – 2023, a aktualnie Prezes Elekt ww. Towarzystwa.

Dr hab. n. med. Piotr Zapala
Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista urolog, Fellow of European Board of Urology (FEBU). Fellow of European Board of Urology (FEBU), nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat urologii onkologicznej i minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych. Pasjonat urologii onkologicznej i minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych. Chirurg robotyczny. Zagorzały zwolennik wczesnego wykrywania chorób nowotworowych układu moczowo-płciowego męskiego. Propagator zdrowego stylu życia..


Dr Agnieszka Zemke-Górecka
Adwokat, mediator, arbiter, adiunkt na Wydziale Prawa UwB. Autorka szeregu publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych z zakresu prawa medycznego i mediacji. Wlatach 2011 – 2016 była Przewodniczącą Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. Od maja 2023 roku pełni funkcję Eksperta ds. Prawa Medycznego przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Od 2018 roku jest arbitrem Wschodniego Sądu Arbitrażowego przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku a od 2022 roku Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Od 2023 roku sprawuje funkcję Prezesa Centrum Mediacji przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie

Lek. med. Karolina Ziemlewska
Absolwentka Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe z medycyny estetycznej w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Od tego momentu nieodłącznie związana z tą gałęzią medycyny. Brała udział w licznych szkoleniach oraz kongresach, zarówno jako uczestniczka, jak i prowadząca (Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej w Warszawie, prestiżowy IMCAS w Paryżu czy polski kongres JADE 2021 w Sopocie). Współautorka inicjatywy Lips Academy i zdobywczyni nagrody Merak Biznesu by Croma 2021 (Perfekcyjny Team wraz z dr. Krzysztofem Ziemlewskim). Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem najlepszych, co potwierdzają liczne certyfikaty. Mimo wieloletniego doświadczenia w zawodzie wiedzę stale pogłębia, a także dzieli się nią podczas prowadzonych przez siebie szkoleń i warsztatów. Opracowała własną, unikalną technikę modelowania ust – Perfect Lips oraz korekty okolicy oka (specjalizuje się zwłaszcza w tych obszarach). Rzeczywiste rezultaty codziennej pracy pani doktor publikuje na swoich profilach w mediach społecznościowych i łączy w ten sposób pracę z edukacją pacjentów.

Dr Krzysztof Ziemlewski
Dr Krzysztof Ziemlewski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie. Pionier medycyny estetycznej w Polsce, którą zajmuje się od 2001r. Międzynarodowy Key Opinion Leader w metodach wielokierunkowego odmładzania twarzy. Posiada bogate doświadczenie w korekcji i modelowaniu twarzy z użyciem kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia oraz toksyny botulinowej. Jego pasją jest również laseroterapia przeciwwstarzeniowa.